info@miladflower.com

  09188650126

  استان مرکزی، محلات، جاده خمین، 45کیلومتری خمین، مزرعه نصرت آباد

Milad Flower

گلسرای میلاد

نامی آشنا و قابل اعتماد در تولید انواع گل های آپارتمانی، زینتی، باغچه ای و فضای سبز، انواع نشاءهای فصلیF1 ، بذر، نهال مثمر و غیر مثمر و تولید و بخش انواع خاکهای گلدانی، خاک برگ Pearlit, Coco peat, Peatmoss می باشد . برخی از نمونه های تولیدات : انواع گلهای زینتی: کروتون، پیتوس، دیفن، آکلونما، سرخس، برگ انجیری، فیکوس، بنجامین، کاج مطبق، پپرومیا، یوکا، حسن یوسف F1 ، برگ پهن، حسن یوسف F1 برگ ریز، گوشواره ای، بگونیاگل درشت، ژربراپا کوتاه سینره و سینره مینیاتور

بیشتر

درباره ما

گلسرای میلاد

باقدمتی به بلندای فراتر از نیم قرن در تولید انواع مختلف گل، بذر و خاک، با عنوانی به شکوه کسب عنوان تولیدکننده نمونه سال 1376 در سطح کشور و تولیدکننده برتر سال 1389 در سطح استان مرکزی، با افتخاری به وسعت بزرگترین تولیدکننده گل، بذر و خاک در سطح منطقه مرکزی ایران، با بهره مندیی به ژرفای دانش و تجربه پرسنل حرفه ای و تکنولوژی روز

...
مدیر عامل گلسرای میلاد

آقای مجتبی کرمعلی

...
برخی از افتخارات ما

صادر کننده برتر ملی و...

گیاهان فصلی

گلسرای میلاد تولید کننده انواع گیاهان فصلی


اطلسی

اطلسی با نام علمی “Petunia x hybrida” گیاهی نسبتاً سریع الرشد، یکساله و بومی آمریکای جنوبی است. گل ها شیپور مانند، قرمز رنگ با حاشیه سفید و چین دار بوده و در فصل تابستان تا پاییز ظاهر می شوند. نوع بومی آن در ایران هر چند با گلبرگ کمتر لیکن از عطر دلپذیر ی برخوردار است. گل اطلسی ساقه ای کرکدار و پرشاخه دارد. گل اطلسی، شیپوری شکل و مخملی است. ممکن است کم پَر یا پُر پَر باشد، بیشتر به رنگ های سفید، قرمز، بنفش، و دو رنگ دیده می شود. این گل خوشبوست و شب ها عطر آن بیشتر است. این گیاه به دلیل آسیب پذیری در برابر باد و باران بهتر است در گلدان نگهداری شود اما در صورت نگهداری مناسب میتوان آن را در فضای آزاد هم کاشت.

آنمون

آنمون بومی مناطق مدیترانه است و در ایران ۴ گونه آن شامل A. biflora، A. caucasica، A. coronaria و A. petiolulosa وجود دارد. از مشخصات آن نداشتن گلبرگ و بریده بریده بودن برگ ها است ( ویژگی بارز گیاهان علفی تیره آلاله سانان). گیاهی است دائمی با برگ های مرکب و گلهای زیبا به رنگ قرمز، بنفش، سفید و بدون گلبرگ که دارای ۵ و یا بیشتر از ۵ کاسبرگ گلبرگ مانند است. اندام زیر زمینی این گل اغلب ساقه ژوخه ای است و در برخی ریزوم دیده می شود. گونه مهم آن A. coronaria است که در انگلیسی به آن Poppy Anemone گویند. قرن ها از آن به صورت گسترده ای در باغ ها، با وجود سرمای زمستان استفاده شده است. گلهای شاخه ای آن از مهر ماه تا فروردین در دسترس است.

پامچال

پامچال (نام علمی: Primula vulgaris)، از گیاهان علفی و ماندنی تیره پامچالیان (Primulaceae) است که بیشتر گونه‌های آن توسط بشر با انجام عمل لقاح به وجود آمده‌اند. دمای معمولی اتاق را یعنی دمای متوسط در حد ۲۰ درجه سانتی گراد را دوست دارد. ارتفاع گیاه بین ۲۵ تا ۶۰ سانتی‌متر متفاوت است و باید در فواصلی بین ۳۰ تا ۵۰ سانتی‌متر کاشته شوند. محل آفتابی و سایه آفتاب را دوست دارد و خاک آن باید غنی و زه‌کشی شده باشد.هم چنین این گل به رنگ های گوناگون دیده میشود. مدت گل دهی پامچال تقریباً در تمام مدت سال می‌باشد. اگر چه تمامی گونه‌های پامچال از طریق تقسیم پاجوش‌ها و انتقال آنها به محل جدید می‌توان تکثیر نمود با این حال گلکاران علاقه دارند آنها را توسط بذر تکثیر نمایند.

پریوش

پریوش ، گیاهی دائمی و همیشه سبز و بومی نواحی استوایی، ماداگاسکار و اندونزی است. بوته های کوچک این گیاه به منظور گل های زینتی آن پرورش داده میشوند. تنوع رنگی این گیاه همچنین مقاومت های بی نظیر آن سبب شده است در سال های اخیر این گل به صورت انبوه در فضاهای سبز اکثر شهرهای ایران به کار رود. اگر بخواهیم به خلاصه ترین شکل ممکن این گیاه را معرفی کنیم ، باید بگوییم گل پریوش گیاهی با رنگ های بی نظیر ، لطافتی ستودنی و مقاومتی شگفت انگیز است.

جعفری

گل جعفری گیاهی یکساله یا چند ساله‌است، این گل دارای ۵۶ گونه و از خانوادهٔ گل آفتابگردان بوده و بومی آمریکای شمالی و جنوبی است. گل جعفری محل‌های گرم و آفتابی را دوست داشته و بذر آن‌ها را از نیمه اسفند تا آخر فرودین در خزانه کاشته می‌شود. گونه‌هایی از آن که در باغها و باغچه‌ها کاشته می‌شوند شامل: ۱. جعفری آفریقایی (به انگلیسی: Tagetes erecta) تا ۴ پا رشد کرده و گل‌های بزرگ به رنگ نارنجی یا زرد دارد. ۲. قرنفل هند (به انگلیسی: Tagetes patula) تا دو پا رشد کرده و دارای گل‌های زرد مایل به قهوه‌ای تا قرمز دارد. ۳. ترخون زمستانی (به انگلیسی: Tagetes lucida) تا دو پا رشد کرده، ساقه‌های بلند بی شاخ و برگ داشته و دارای گلهای زرد طلایی کوچکی می‌باشد.

گازانیا

گازانیا یکی از محبوبترین گیاهان فضای سبز است و به دلیل تازگی و غیربومی بودن آن در ایران مورد توجه قرار میگیرد. این گیاه بومی آفریقای جنوبی است و حدود شانزده گونه دارد که همگی گیاهان علفی دائمی هستند. در مناطق معتدله به صورت چندساله و در مناطق سرد به صورت یکساله کشت میشود. ویژگی خاص این گیاه در رنگهای بسیار براق و جذاب گلها و بسته شدن گلها به هنگام شب یا هواهای ابری و بارانی مورد توجه باغبانان قرار میگیرد.

آموزش

پرورش گل و گیاه در خانه

نور کافی برای گلخانه، همانطور که می دانید گیاهان به نور خورشید احتیاج دارند . در تابستان اگر نور خورشید مستقیم به گیاهان بخورد ، باعث از بین رفتن آنها می شود. برای رفع این مشکل کمی خاک یا گچ را با آب مخلوط کرده و روی شیشه گلخانه خود بریزید. با این کار هم گرما و هم نور کمتری وارد گلخانه میشود و در زمستان هم با بارش باران شسته شده و نور کافی به گیاهان می رسد. از چه آبی برای آبیاری استفاده کنیم 1-به دلیل وجود کلر در اب لوله کشی بهتر است از ریختن مستقیم آب لوله کشی برای آبیاری استفاده نکنیم. بلکه 2-3 ساعت آب را در محیط خانه قرار داده و بعد برای آبیاری از ان استفاده کنیم تا کلر ان ته نشین شود . 2-اگر تخم مرغ آبپز کردید اب ان را دور نریزید. چون با دارا بودن املاح معدنی بهترین اب برای گل های شما است 3-اگر خواستید اب آکواریوم ماهی را عوض کنید، آب آن را دور نریزید زیرا بهترین کود برای گل ها می باشد. 4-آبی که در ان سبزی شسته اید، بهترین اب برای گلدانها می باشد.

غذا دادن به گلدانها همانطور که میدانید گیاهان علاوه بر آب احتیاج غذا هم دارند. برای این منظور هر شش بار که به گلدان اب دادید یک بار هم باید غذا بدهید که در تابستان این مدت کمتر ودر زمستان این مدت طولانی تر می شود. آب دادن به گیاه در هنگام سفر برای این منظور ظرفی را پر از آب کنید و گلدانها را درون آب قرار دهید. به صورتی که گلدان تا نیمه داخل آب باشدبا این کار گیاه آب مورد نیاز خود را از طریق ریشه جذب می کند. برای جلوگیری از شته می توانید یک عدد سیر را درون گلدان خاک کنید. دستگاه بخار برای گلها در زمستان گلدانها احتیاج به بخار دارندبه این منظور دستگاه بخار را داخل گلخانه قرار دهید (البته بدون داروی بخور) .ودر تابستان گلدانها را در مسیر جریان باد کولر قرار دهید. استفاده از قرص LD برای رشد بهتر گلها تجربه نشان داده است که اگر هر از چند گاهی یک قرص LD را در آب حل کرده و آن را به گلها بدهید در رشد آنها تاثیر به سزایی دارد.

بیشتر

بالا